Apple, Sanal WWDC 2020 İçin Tarih Verdi

Apple geliştiricilerini bir araya getiren WWDC 2020 etkinliği bu yıl online olarak düzenlenecek.

Apple tarafından Dünya Geliştiriciler Konferansı olarak adlandırılan WWDC 2020 etkinliğinin bu yıl 22 Haziran tarihinde gerçekleştirileceği Apple tarafından duruyuldu. Apple Geliştirici uygulaması ve Apple Geliştirici internet sitesinin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan etkinliğin tüm geliştiriciler için ücretsiz olacağı ön görülüyor. Apple’ın WWDC başlarken bir açılış etkinliği planladığı da sızdırılan bilgiler arasında yer alıyor.

 

Tabii ki geçtiğimiz yılların aksine Apple bu etkinliği tamamen online olarak gerçekleştirecek. Bu yılki etkinliğin sanal formatta ve ücretsiz düzenlenmesi milyonlarca kullanıcıyı sevindirecek bir haber aslında. Şirketin normal olarak yaptığı etkinlikte katılırım ücreti bilet başına 1.599 dolar fiyat istenildiğini biliyoruz.

WWDC 2020’nin bir parçası olan Swift Student da tüm dünyadan genç katılımcıların katılması ile farklı bir boyut kazanacak. Öğrenciler, Swift Student Challenge’ta Swift Playgrounds ile 3 saniyede deneyimlenebilecek etkileşimli bir sahne yaratacak.

Bu yılki etkinlikte iPadOS 14, watchOS 7, tvOS 14 ve macOS 10.16 hakkında ilk detayları öğrenebileceğiz. Yeni ürünlerin de tanıtılıp tanıtılmayacağı ise merak konusu.

emirhankeskin
2001 Samsun Doğumluyum. Yurt dışı ve yurt içi bir kaç şirkette çalışma imkanım oldu. Edindiğim bu tecrübeler kendimi geliştirmem de bana büyük etkisi oldu. Şuan da ise freelancer olarak dışarıdan müşterilerime yardımcı olmaktayım.