Teknoloji

Apple, Sanal WWDC 2020 İçin Tarih Verdi

Apple geliştiricilerini bir araya getiren WWDC 2020 etkinliği bu yıl online olarak düzenlenecek.

Apple tarafından Dünya Geliştiriciler Konferansı olarak adlandırılan WWDC 2020 etkinliğinin bu yıl 22 Haziran tarihinde gerçekleştirileceği Apple tarafından duruyuldu. Apple Geliştirici uygulaması ve Apple Geliştirici internet sitesinin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan etkinliğin tüm geliştiriciler için ücretsiz olacağı ön görülüyor. Apple’ın WWDC başlarken bir açılış etkinliği planladığı da sızdırılan bilgiler arasında yer alıyor.

 

Tabii ki geçtiğimiz yılların aksine Apple bu etkinliği tamamen online olarak gerçekleştirecek. Bu yılki etkinliğin sanal formatta ve ücretsiz düzenlenmesi milyonlarca kullanıcıyı sevindirecek bir haber aslında. Şirketin normal olarak yaptığı etkinlikte katılırım ücreti bilet başına 1.599 dolar fiyat istenildiğini biliyoruz.

WWDC 2020’nin bir parçası olan Swift Student da tüm dünyadan genç katılımcıların katılması ile farklı bir boyut kazanacak. Öğrenciler, Swift Student Challenge’ta Swift Playgrounds ile 3 saniyede deneyimlenebilecek etkileşimli bir sahne yaratacak.

Bu yılki etkinlikte iPadOS 14, watchOS 7, tvOS 14 ve macOS 10.16 hakkında ilk detayları öğrenebileceğiz. Yeni ürünlerin de tanıtılıp tanıtılmayacağı ise merak konusu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Emirhan Keskin

Merhaba, ben Emirhan 19 yaşındayım. Uzun zamandır yazılım ile ilgileniyorum. İlk yazılım maceram 6 yıl önce başlamıştı. O zamanlar yaşıtlarım sokakta oyun oynarken ben genelde bilgisayar başında olurdum. Veya bilgisayarda oyun oynardım. Ve her zaman aklım da şu vardı oyun yapmak veya oyuna bir şeyler eklemek çok zor mudur ? sorusu aklıma takılmıştı. Ve araştırmaya başladım. Oyun tasarlamak, oyundaki karakterleri hareket ettirmek için ne gerekliydi. Bunu araştırırken kendimi C# Console'undaki o siyah ekranda ilk "Hello World" kodunu yazdırmayı başarırken buldum. Tabi ben araştırmaya oyun ile başlamıştım ama o araştırma öylece kaldı. Kendi yeteneğimi C# ve Php de buldum. Şuan ise Freelancer olarak Wordpress, C# Masaüstü uygulamar ve Php ile ilgileniyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı