Alan Adı Üreten En İyi 8 Site

Bir alan adı seçmek, çevrimiçi yolculuğunuza başlarken en zorlu yönlerden biri olabilir. Unutulmaz olacak ve markanızın neyle ilgili olduğunu açıklayacak bir kelime veya kelimelerin bir kombinasyonunu seçmelisiniz. Birkaç kelime için çok fazla baskı var. Neyse ki, bir alan adı oluşturucu kullanabilirsiniz.

 

Tüm pazarlama kampanyalarınız, sosyal medyanız, haber bültenleriniz vb. alan adınızı içerecektir. İnsanların web siteniz hakkında hatırlayacakları ilk şey budur.

Bu nedenle, mükemmel alan adını bulmak, yalnızca zaten alınmış olduğunu öğrenmek inanılmaz derecede sinir bozucu olabilir.

Bir alan adı oluşturucunun kullanışlı olacağı yer burasıdır. Markanız için mükemmel alan adını bulmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca kullanılabilirliği de kontrol edecektir.

İşte bulabileceğiniz en iyi alan adı oluşturucularının güncellenmiş bir listesi.

 

1- ) Lean Domain Search

Lean Domain Search alan

Bir alan adı oluşturmanın en yaygın yolu, iki veya daha fazla kelimeyi birleştirmektir. Yalın Alan Adı Arama bunu sizin için yapar. Seçtiğiniz bir kelime giriyorsunuz ve alan adı oluşturucu düzinelerce farklı, alakalı kelime kombinasyonu ile karşınıza çıkıyor.

Ayrıca, Yalın Alan Adı Arama, seçtiğiniz alan adının kullanılabilirliğini kontrol eder.

Akılda tutulması gereken bir şey: .com, denetlediği tek TLD’dir (Üst Düzey Etki Alanı). Bu TLD, web’deki en popüler ve akılda kalıcı olanıdır, bu nedenle bu sınırlı işlev aslında oldukça kullanışlıdır.

Ancak, .org veya .co gibi farklı bir TLD ile ilgileniyorsanız, farklı bir araç kullanmak isteyebilirsiniz.

 

2- ) Hostinger

Hostinger alan

Hostinger Alan Adı Denetleyicisi, bir alan adı bulmak için hızlı ve kullanışlı bir araçtır. En iyi fikirleri yakalamanıza yardımcı olur. Arama çubuğuna tercih ettiğiniz kelimeyi girin ve arama sonuçlarına bakın.

Hostinger Domain Checker’ın harika yanı, aramanızla eşleşen tüm mevcut kelime kombinasyonlarını ve bunun için farklı, mevcut TLD’lerin bir listesini hemen size göstermesidir.

Ek olarak, Hostinger size seçtiğiniz alan adının maliyetini gösterir.

Bu alan oluşturucu, alanla ilgili tüm işleri sizin için yaptığı için kullanışlıdır.

 

3- ) Domainsbot

Domainsbot alan

DomainsBot, benzersiz bir güç sağlamak için yalnızca oluşturulmuş en iyi algoritmaları kullanır. Bu araç, on bir farklı dilde ilgili alan adı önerileri sunar!

Sonuçlarını tüm TLD’lere (Üst Düzey Etki Alanları) yayar. Network Solutions, OpenSRS ve Weebly gibi birçok pazar lideri, müşterilerine mümkün olan en iyi hizmeti sunmak için DomainsBot alan adı oluşturucusunu kullanır.

Bu alan adı oluşturucu, piyasadaki en güvenilir ve kullanımı kolay araçlardan biridir.

 

4- ) Nameboy

Nameboy alan

Nameboy alan adı oluşturucu 1999’da piyasaya sürüldü. Bir süredir var ve web yaratıcıları arasında güvenilir.

Alan adı oluşturucusu, sağladığınız anahtar kelimeyi kontrol eder ve buna göre farklı önerilerde bulunur. Ancak, insanlara yalnızca .com gibi en yaygın TLD’leri kontrol etmelerini tavsiye eder.

Nameboy gerçekten de piyasadaki en iyi, kullanımı en kolay alan adı oluşturucularından biridir. Bu popülaritesini açıklıyor. Birçok kişi bunu sadece bir alan adı oluşturmak için değil, aynı zamanda şirket adları vb. oluşturmak için de kullanır.

 

5- ) Name Station

Name alan

Name Station, birkaç farklı özelliğe sahip bir alan adı üreticisidir. Her şeyden önce – bir alan adı oluşturmanıza yardımcı olur. Bir anahtar kelime seçersiniz ve bu ad önerileri oluşturur ve alan kullanılabilirliğini kontrol eder.

Ayrıca Name Station, alan adınız için rastgele, uydurma adlar oluşturma gibi işlevlere sahiptir. Ayrıca, Name Station topluluğundan alan adı fikirleri alabileceğiniz kitle kaynaklı adlandırma yarışmaları vardır.

Bu nedenle, dışarıdan birinin görüşüne ihtiyacınız varsa – Name Station topluluğuna bakın.

 

6- ) Bust a Name

Bust alan

Bust a Name, alan adı oluşturmak için kullanışlı bir araçtır. En iyi sonuçlara ulaşmanıza yardımcı olacak birkaç ayarı vardır.

Her şeyden önce, anahtar kelimenizin nerede konumlanacağını seçebilirsiniz – alan adının sonunda veya başında.

İkinci olarak, alan adının ne kadar tarafsız görüneceğini seçebilirsiniz. Ek olarak, alan adınızda kaç karakter olacağına karar verebilirsiniz.

Bust a Name ayrıca arama sonuçlarınızı sıralamak için ayarlar sağlar. Hangi TLD’leri görmek istediğinizi ve etki alanının alınıp alınmadığını görmek isteyip istemediğinizi siz seçersiniz.

 

7- ) Instant Domain Search

Instant alan

Instant Domain Search, siz yazarken alan adı arama sonuçlarını gösteren küçük, temiz bir araçtır. Çok hızlı çalışır, bu yüzden size çok zaman kazandırır.

Bu oluşturucu, hangi en popüler TLD’lerin mevcut olduğunu bulmak için seçtiğiniz anahtar kelimeye çok sayıda popüler başlangıç ​​ve bitiş ekler. Ancak, jenerik ve ülke kodu TLD’leri dahil olmak üzere mevcut tüm TLD’leri kontrol eder.

Harika ve yararlı olan şey, Anında Alan Adı Arama’nın süresi dolmak üzere olan tüm alan adlarını aramasıdır. Bu kullanışlıdır çünkü bazı kayıt şirketleri, yaşam döngülerinin sonuna yaklaşan alan adlarını satın almanıza izin verir.

 

8- ) Panabee

Panabee alan

Panabee, etki alanı, uygulama ve şirket adlarını aramanıza olanak tanıyan yararlı bir araçtır. Kişisel adınızla ilişkili alan adlarını satın almak için Pandabee’yi kullanabilirsiniz.

Bu domain oluşturucu, anahtar kelimenizle düzinelerce öneride bulunur. Ve mükemmel alan adınızın alınması durumunda – acele etmeyin. Panabee sadece harika kelime kombinasyonları oluşturmakla kalmaz, aynı zamanda birçok ilgili terim önerir.

Daha da güzeli Panabee, sosyal medyanız ve diğer hesaplarınız için başka isimler bulmanızda size yardımcı olabilir.

 

Harika, yaratıcı ve akılda kalıcı bir alan adı seçmenin zor olduğunu biliyoruz. Ancak aynı zamanda kesinlikle gereklidir. Alan adınız, genel şirketinizin markası için çok önemlidir. Alan adı oluşturucular sayesinde mükemmel alan adı bulma stresi ortadan kalktı. Akılda kalıcı ve harika bir alan adı seçmenize yardımcı olacak çeşitli basit araçlar kullanabilirsiniz.

 

emirhankeskin
2001 Samsun Doğumluyum. Yurt dışı ve yurt içi bir kaç şirkette çalışma imkanım oldu. Edindiğim bu tecrübeler kendimi geliştirmem de bana büyük etkisi oldu. Şuan da ise freelancer olarak dışarıdan müşterilerime yardımcı olmaktayım.