Yazılım

MacOs Big Sur Alacak Cihazlar Tanıtıldı

Apple, dün gerçekleştirdiği WWDC 2020’de Mac bilgisayarların işletim sistemi olan macOS’un yeni sürümünü olan Big Sur tanıtıldı. Dünkü tanıtım ile birlikte geliştirici beta sürümü bugün yayınlanan macOS Big Sur güncellemesini alacak Mac modelleri de açıklandı.

Apple, dün gerçekleşen geliştirici konferansı WWDC 2020’de Mac cihazlarına gelecek olan yeni işletim sistemi macOS Big Sur’u tanıttı.

macOS 10.16 sürüm numarasıyla gelen Big Sur, özellikle arayüz kısmındaki değişikliklerle dikkat çekti. Big Sur’un tanıtımını takip eden birçok kullanıcı, macOS arayüzünün iOS ve iPadOS’a benzemeye başladığı yorumu yaptı.

Apple, Big Sur ile mobil cihazlara daha yakın bir arayüz sunuyor.

Big Sur’un arayüz değişikliklerinin yanında Mac için gelen yeni Kontrol Merkezi, gizlilik kontrolleri eklenmiş Safari ve Bildirim Merkezi’nde gösterilecek olan Widget’ları barındırıyor. Big Sur’la beraber macOS’un ikonlarında da görsel değişiklikler geliyor.

macOS’un en güncel sürümü olan Big Sur’un bugün itibarıyla geliştirici beta sürümü yayınlandı. Temmuz ayında halka açık beta sürümü de yayınlanacak. Sonbaharda ise uyumlu olan tüm Mac modelleri Big Sur güncellemesini alacaklar.

macOS Big Sur güncellemesini alacak Mac modelleri

  • 2015 ve sonrası MacBook
  • 2013 ve sonrası MacBook Air
  • 2013 ve sonrası MacBook Pro
  • 2014 ve sonrası Mac mini
  • 2014 ve sonrası iMac
  • 2017 ve sonrası iMac Pro
  • 2013 ve sonrası Mac Pro
Etiketler
Daha Fazla Göster

Emirhan Keskin

Merhaba, ben Emirhan 19 yaşındayım. Uzun zamandır yazılım ile ilgileniyorum. İlk yazılım maceram 6 yıl önce başlamıştı. O zamanlar yaşıtlarım sokakta oyun oynarken ben genelde bilgisayar başında olurdum. Veya bilgisayarda oyun oynardım. Ve her zaman aklım da şu vardı oyun yapmak veya oyuna bir şeyler eklemek çok zor mudur ? sorusu aklıma takılmıştı. Ve araştırmaya başladım. Oyun tasarlamak, oyundaki karakterleri hareket ettirmek için ne gerekliydi. Bunu araştırırken kendimi C# Console'undaki o siyah ekranda ilk "Hello World" kodunu yazdırmayı başarırken buldum. Tabi ben araştırmaya oyun ile başlamıştım ama o araştırma öylece kaldı. Kendi yeteneğimi C# ve Php de buldum. Şuan ise Freelancer olarak Wordpress, C# Masaüstü uygulamar ve Php ile ilgileniyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı