Teknoloji

Windows 10X Tüm Dizüstü Bilgisayarlara Geliyor

Çift ekranlı bilgisayarlar için geliştirilen Windows 10X işletim sisteminin tüm dizüstü bilgisayara geleceği açıklandı.

Microsoft tarafından ilk başta Surface Neo gibi çift ekranlı bilgisayarlar için geleceği duyurulan Windows 10X için yeni bir karar alındı.

Windows ve cihazlardan sorumlu Panos Panay, Windows 10X’in esneklik için tasarlandığının altını çiziyor. Bu esneklik sayesinde tek ekranlı cihazlara da odaklanılabildiği belirtilirken, bulutun gücünden de faydalanarak müşterilerin yeni yollarla çalışmalarına, öğrenmelerine, oynamalarına yardımcı olunacağı ifade ediliyor.

Microsoft henüz dizüstü bilgisayarlar gibi tek ekranlı cihazlarda ne zaman Windows 10X desteği sunulacağını paylaşmış değil. Hatta aynı durum çift ekranlı cihazlar için de geçerli durumda. Şirket bu konudaki sorulara ise doğru zamanı bekledikleri yönünde cevap veriyor.

Başlangıçta Surface Neo gibi çift ekranlı cihazlar için planlanan Windows 10X daha yalın, basitleştirilmiş ve modern bir Windows arayüzü içeriyor. Microsoft, Windows 10X’i çoklu görev, Başlat menüsünü kullanma ve ayarlara hızlı erişim gibi temel özellikleri iyileştiren bazı kullanıcı arabirimi ve kullanıcı deneyimi değişiklikleriyle modernleştirmek için çalışıyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Emirhan Keskin

Merhaba, ben Emirhan 19 yaşındayım. Uzun zamandır yazılım ile ilgileniyorum. İlk yazılım maceram 6 yıl önce başlamıştı. O zamanlar yaşıtlarım sokakta oyun oynarken ben genelde bilgisayar başında olurdum. Veya bilgisayarda oyun oynardım. Ve her zaman aklım da şu vardı oyun yapmak veya oyuna bir şeyler eklemek çok zor mudur ? sorusu aklıma takılmıştı. Ve araştırmaya başladım. Oyun tasarlamak, oyundaki karakterleri hareket ettirmek için ne gerekliydi. Bunu araştırırken kendimi C# Console'undaki o siyah ekranda ilk "Hello World" kodunu yazdırmayı başarırken buldum. Tabi ben araştırmaya oyun ile başlamıştım ama o araştırma öylece kaldı. Kendi yeteneğimi C# ve Php de buldum. Şuan ise Freelancer olarak Wordpress, C# Masaüstü uygulamar ve Php ile ilgileniyorum.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı