Windows 10X Tüm Dizüstü Bilgisayarlara Geliyor

Çift ekranlı bilgisayarlar için geliştirilen Windows 10X işletim sisteminin tüm dizüstü bilgisayara geleceği açıklandı.

Microsoft tarafından ilk başta Surface Neo gibi çift ekranlı bilgisayarlar için geleceği duyurulan Windows 10X için yeni bir karar alındı.

Windows ve cihazlardan sorumlu Panos Panay, Windows 10X’in esneklik için tasarlandığının altını çiziyor. Bu esneklik sayesinde tek ekranlı cihazlara da odaklanılabildiği belirtilirken, bulutun gücünden de faydalanarak müşterilerin yeni yollarla çalışmalarına, öğrenmelerine, oynamalarına yardımcı olunacağı ifade ediliyor.

Microsoft henüz dizüstü bilgisayarlar gibi tek ekranlı cihazlarda ne zaman Windows 10X desteği sunulacağını paylaşmış değil. Hatta aynı durum çift ekranlı cihazlar için de geçerli durumda. Şirket bu konudaki sorulara ise doğru zamanı bekledikleri yönünde cevap veriyor.

Başlangıçta Surface Neo gibi çift ekranlı cihazlar için planlanan Windows 10X daha yalın, basitleştirilmiş ve modern bir Windows arayüzü içeriyor. Microsoft, Windows 10X’i çoklu görev, Başlat menüsünü kullanma ve ayarlara hızlı erişim gibi temel özellikleri iyileştiren bazı kullanıcı arabirimi ve kullanıcı deneyimi değişiklikleriyle modernleştirmek için çalışıyor.

emirhankeskin
2001 Samsun Doğumluyum. Yurt dışı ve yurt içi bir kaç şirkette çalışma imkanım oldu. Edindiğim bu tecrübeler kendimi geliştirmem de bana büyük etkisi oldu. Şuan da ise freelancer olarak dışarıdan müşterilerime yardımcı olmaktayım.