Wordpress

WordPress’in Yeni 5.4 Sürümü “Adderley” Yayınlandı

WordPress’in “Adderley” olarak adlandırılan 5.4 sürümü yayınlandı. Bu sürümde de olduğu gibi her sürümde olan blok editör tekrardan düzenlendi. Bunun yanında gizlilik ve geliştiriciler için bir çok yenilikler eklendi.

Gutenberg konusunda köklü değişiklikler yapılan bu sürümde Gutenberg dışında ise;

1. Sitenin sağlığını test etmek için gerekli olan bir eklenti eklendi.

WordPress, sitenin sağlığının temasını ve işlevselliğini bozulmaması için eklediği bu eklenti ile site sağlını kolayca görebilmemiz öngörülüyor. .Eklentiye ulaşmak için sitenizin yönetici paneline gidin Araçlar>Site Sağlığı bölümünden kolayca ulaşabilirsiniz.

2. Diğer değişiklikler

  • Çeşitli erişilebilirlik iyileştirmeleri.
    HTML widget’ı Takvim widget’ında biraz değişti – gezinme bağlantıları
  • Sık kullanılan simge. Yöneticiler simgeyi özelleştirici üzerinden yükleyebilir veya simge yok ise site logosu kullanıabilir hale geldi.
  • newblog_notify_siteadmin artık WordPress Multisite kullanırken site kimliğini içeriyor. Bir tema oluştururken üstbilgilerde RequiresWP ve RequiresPHP desteği.
  • TikTok yerleştirmeleri için destek.
  • WordPress 5.4 Gereksinimleri
    WordPress 5.4 Sürümünü Kullanabilmeniz için aşağıdaki gereksinimlerin gerektiği belirtiliyor.
  • PHP 7.3 sürümü veya daha eski, MySQL 5.6 sürümü veya daha eski veya MariaDB 10.1 sürümü veya daha eski sürümlerini çalıştıran sunucuları/hostingleri öneriyoruz.
Etiketler
Daha Fazla Göster

Emirhan Keskin

Merhaba, ben Emirhan 19 yaşındayım. Uzun zamandır yazılım ile ilgileniyorum. İlk yazılım maceram 6 yıl önce başlamıştı. O zamanlar yaşıtlarım sokakta oyun oynarken ben genelde bilgisayar başında olurdum. Veya bilgisayarda oyun oynardım. Ve her zaman aklım da şu vardı oyun yapmak veya oyuna bir şeyler eklemek çok zor mudur ? sorusu aklıma takılmıştı. Ve araştırmaya başladım. Oyun tasarlamak, oyundaki karakterleri hareket ettirmek için ne gerekliydi. Bunu araştırırken kendimi C# Console'undaki o siyah ekranda ilk "Hello World" kodunu yazdırmayı başarırken buldum. Tabi ben araştırmaya oyun ile başlamıştım ama o araştırma öylece kaldı. Kendi yeteneğimi C# ve Php de buldum. Şuan ise Freelancer olarak Wordpress, C# Masaüstü uygulamar ve Php ile ilgileniyorum.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı